Halloween Party

Prin proiectul educațional ,,Halloween Party” (31 octombrie 2018), copiii au descoperit/redescoperit jocul și relația dintre partenerii de joc, bazate pe cooperare, implicare și fair-play. Jocuri precum Read Your Spooky Fortune, Vampires Race, Sack Race, Egg-and-Spoon Race, Chef Ghost, Four Corners, Blow the Witch Away, Horror Pumpkins, Musical Garlic, Halloween Dance, Halloween Fashion, Jack O`Lanterns i-au făcut pe elevii școlii noastre să-și asume roluri (lider, coechipier), să se autodisciplineze, să se simtă bine la școală.
Criteriul care a prelevat a fost cel al spontaneității, elevii fiind seduși de strategiile ingenioase prin care descopereau noi modalități de a se juca. Nimeni nu s-a plictisit, nimeni nu a fost constrâns să participe, nimeni nu a primit note, ci doar diplome. Toți cei prezenți au participat la proiectul ,,Halloween Party” pentru că și-au dorit, deoarece petrecerea din data de 31 octombrie a devenit o tradiție la Școala Gimnazială nr. 2.

Galerie foto

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *